KONST / Litografier / Färglitografi 11424153
nr 1142 4153
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Färglitografi, Esaias Thorén (1901-1981), Surrealistisk komposition, signerad och daterad 553/750, motivet: 42x50 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 6 november 2017
kl 20:32:34
3/11 07:41:47
100 kr
6/11 20:07:50
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén